Eyckenlust

Landgoed Eyckenlust in ontwikkeling

30 maart 2026
Nieuwsoverzicht homepage

Afgelopen vrijdag 20 maart bezochten zo'n honderd mensen de informatiebijeenkomsten op landgoed Eyckenlust. Mensen van het landgoed, de gemeente Laarbeek, waterschap Aa en Maas en stichting Landdrift praatten hen bij over de stand van zaken en voortgang van verschillende activiteiten. Vier ontwikkelingen zijn daarbij het meest actueel. 

Leefconcept

Landgoedeigenaar Jan de Jong van Beek en Donk wil het landgoed weer meer onderdeel maken van de gemeenschap. Hij vroeg bezoekers om daarover mee te denken. “We werken aan een leefconcept. Bedoeld om het landgoed te verduurzamen en in stand te houden. We zoeken manieren om het dorp en het landgoed weer meer met elkaar te verbinden. Hoe kunnen we dat doen? En hoe zorgen we dat toekomstige bewoners zich betrokken voelen bij het landgoed?”

Landdrift

Een initiatief dat op Eyckenlust een plek gevonden heeft, is Landdrift. Op 6,5 hectare werkt Landdrift aan een tuinderij, pluktuin, voedselbos en agroforestry-systeem. Daarbij wil Landdrift voor de duur van 10 jaar een tiental tiny houses op het terrein realiseren.  “Zo kunnen we de overgang naar deze nieuwe manier van landbouw mogelijk maken", legt initiatiefneemster Sonja van Uden uit. “Bewoners van de tiny houses zoeken niet alleen een plek om te wonen. Zij willen ook een actieve bijdrage leven aan het herstel van het land.” 

Spreekt dit je aan? Wil je misschien in een tiny house op Landdrift Eyckenlust wonen, vrijwilliger worden, weet je grond te koop of zou je willen investeren? Of ben je gewoon benieuwd wat er allemaal gebeurt rondom Landdrift Eyckenlust? Via de website van Landdrift kun je eenvoudig in contact komen en je aanmelden voor de nieuwsbrief Landdrift - Creating Wild Spaces(externe link). 

Hoeve Vogelenzang

Hoeve Vogelenzang krijgt een nieuwe bestemming. “We willen graag dat de toekomstige bewoner de hoeve een maatschappelijk relevante functie geeft", vertelt landgoedeigenaar Jan de Jong van Beek en Donk. “Enthousiaste initiatiefnemers zijn van harte welkom om zich bij ons te melden.”

Geïnteresseerd? Mail dan naar info@eyckenlust.nl.

Herstel bruggen

Waterschap Aa en Maas herstelt meerdere bruggen naar het landgoed. Projectleider Daan Seuntjens: “De huidige bruggen moeten vervangen worden. Dat doen we met oog voor de historie van het landgoed en duurzaamheid. Dit jaar is nodig om passende ontwerpen te maken. Dat gebeurt in samenwerking met direct belanghebbenden en de klankbordgroep.” In 2027 verwacht het waterschap de nieuwe bruggen te bouwen. Het project wordt mede gefinancierd met behulp van de Erfgoeddeal.

Blijf op de hoogte van de ontwikkelingen rondom Eyckenlust

Wil je meer weten over de plannen voor het landgoed Eyckenlust? Bekijk dan onze projectpagina Eyckenlust. Op deze pagina kun je je ook aanmelden voor de digitale nieuwsbrief. Zo blijf je makkelijk en snel op de hoogte van alle ontwikkelingen. 

Informatiebijeenkomst Eyckenlust 20 maart 2026